O Rajdzie Doliną Dunajca

Rajd rowerowy Doliną Dunajca to wyjątkowa trasa i atmosfera na mecie. Jest to impreza rekreacyjna dla każdego pasjonata „dwóch kółek”, podczas której będziecie mogli miło spędzić czas na swoich jednośladach nie martwiąc się o nic, my zadbamy o resztę. Proponujemy Wam dwie trasy do wyboru: krótszą- FUN ok. 65km z przewyższeniem ok. 1000metrów i dłuższą PRO ok. 105km i przewyższeniem sięgającym 1900metórw. Trasy poprowadzone są malowniczą Doliną tytułowego Dunajca, które rozpoczniecie z Krościenka n.Dunajcem z Pienin, a zawitacie też nad jezioro czorsztyńskie w okolice dwóch zamków w Czorsztynie i Niedzicy, gdzie pojedziecie najpiękniejszą trasą rowerową w Polsce wokół tego jeziora.

Na dystansie FUN objedziecie je dookoła i przez Czorsztyn wrócicie na Rynek do Krościenka nad Dunajcem.

Na trasie dystansu PRO jadąc dookoła jeziora w miejscowości Dębno oddalacie się od niego w kierunku malowniczej drogi na Przełęcz Knurowską, gdzie na odcinku 5 km czeka na Was 49 zakrętów, dalej jadąc w dół doliną Ochotnicy po kilkunastu kilometrach w dół, kierujecie się na Przełęcz Młynne, następnie w dół do Kamienicy, aby skręcić na widokowy trawers do Łącka, gdzie w maju będą czekały na Was pachnące i kwitnące sady, następnie pojedziecie nowym mostem tylko dla rowerów nad Dunajcem do Zarzecza, po wyjechaniu na główną drogę wzdłuż Dunajca dojedziecie do mety na Rynku w Krościenku nad Dunajcem.

Trasa rajdu gwarantuje piękne widoki z Dunajcem, Jeziorem Czorsztyńskim, Gorcami, Beskidem Sądeckim i  Tatrami w tle. Dwa dystanse pozwolą Wam wybrać odpowiednią trasę dla siebie.
Dodatkowo podczas Rajdu dla żądnych wyzwań, przygotowaliśmy 4 odcinki, gdzie jako Challenge będą mogli sprawdzić na ile ich stać i porównać swoje czasy na tle innych uczestników. Dla najszybszych na odcinkach przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na zakończenie dekoracji odbędzie się konkurs dla wszystkich uczestników, w którym będzie można zdobyć dodatkowe nagrody. Na trasie rajdu i na mecie czekają na Was obfite bufety i pyszny ciepły posiłek w naszym miasteczku zlokalizowanym nad Dunajcem w samym sercu Krościenka. Nasze miasteczko zlokalizowane nad samym Dunajcem jest idealnym miejscem do nawiązywania nowych znajomości i sielanki po wspólnej jeździe.